Президент України Володимир Зеленський підписав Закон "Про внесення зміни до статті 9 – 2 Закону України "Про лікарські засоби" щодо державної реєстрації вакцин або інших медичних імунобіологічних препаратів під зобов'язання" № 1353-IX. Парламент ухвалив його 19 березня 2021 року.

До теми Перша партія вакцини CoronaVac вже в Україні: відео, фото

Що дає цей закон

  • Закон дає Україні можливість отримати вакцини проти коронавірусу за програмою механізму COVAX.
  • Згідно з документом, після державної реєстрації вакцин або інших медичних імунобіологічних препаратів проти COVID-19 центральний орган виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я, має право від імені України брати зобов'язання, які пов'язані із закупівлею та застосуванням вакцин і препаратів проти коронавірусу.
  • Зокрема, йдеться про звільнення від відповідальності за будь-які наслідки вакцин виробника та/або власника реєстраційного посвідчення, якщо застосування препаратів відбувалося згідно з затвердженими в Україні інструкціями.
  • У випадку виникнення наслідків держава виплачує постраждалому компенсації в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
  • Закон набирає чинності на наступний день після опублікування та діє впродовж чотирьох років.

Загалом згідно з умовами співпраці з міжнародною організацією COVAX Україна отримає 1,7 мільйона доз AstraZeneca та 117 тисяч доз Pfizer.

Що таке COVAX

Це глобальний механізм, створений для справедливого розподілу вакцин проти COVID-19.

Основна мета цього механізму – прискорення розробки і виробництва вакцин проти COVID-19 та гарантія справедливого і рівного до неї доступу для кожної країни світу.

Окремий фінансовий фонд викуповує потенційні вакцини, щоб щонайменше 20% населення кожної зі 180 країн-членів могли отримати щеплення.