Відомо, що першою інфікованою штамом Дельта Плюс у Росії стала жінка. Вона перенесла хворобу у легкій формі.

Актуально Небезпечний мутант: що відомо про штам коронавірусу "Дельта", який вже в Україні

По Росії хочу пояснити, що той штам, про який повідомлялося минулого тижня – ми дуже ретельно перевірили всю інформацію. Інформація підтвердилася: це справді варіант Дельта Плюс,
– заявила Попова на засіданні президії координаційної ради по боротьбі з COVID-19.

Вона також закликала росіян імунізуватися проти коронавірусу, адже це вкрай важливо.

Зауважимо, що першою про те, що в Росії з'явився штам Дельта Плюс, розповіла заступниця директора петербурзького Наукового дослідного інституту грипу імені Смородинцева з наукової роботи Дар'я Даниленко.

У Росспоживнагляді тоді заявили, що їм нічого про це невідомо і вони скептично налаштовані до таких повідомлень. Але все ж розпочали перевірку.

Що відомо про новітній штам Дельта Плюс:

  • Штам Дельта Плюс має додаткову мутацію K417N у спайковому білку. Така ж мутація є у штамі Бета, який вперше виявили в Африці. Вважається, що ця мутація здатна знижувати активність антитіл у перехворілих і вакцинованих людей.
  • Чи є Дельта Плюс заразнішим чи смертоноснішим варіантом SARS-CoV-2 поки що невідомо. Нині цей варіант викликає інтерес вчених, але його поки не класифікують як такий, який "викликає занепокоєння".
  • Старший брат варіанту Дельта Плюс, варіант Дельта, досить небезпечний. Він удвічі заразніший, ніж початковий варіант з Уханю та збільшує ризик тяжкого перебігу хвороби.
  • Тим часом Дельта Плюс зареєстрували в 10 країнах: Індії, США, Великобританії, Португалії, Швейцарії, Японії, Польщі, Непалі, Китаї та Росії.