Ефективно діють препарату основі кетотифену. Від свербіння та сльозогінності допомагають такі препарати у формі очних крапель. Проте медики з Johnson & Johnson Vision Care розробили новий метод доставлення таких препаратів: за допомогою контактних лінз, пише журнал Cornea.

Читайте також: Як відрізнити симптоми ГРВІ від алергії

Вчені просочили контактні лінзи кетотифеном та випробували на 244 добровольцях, які страждають від алергії на пилок, шерсть котів, тощо.

Усіх учасників розділили на три на три групи: учасники першої носили контактні лінзи з кетотифеном, учасники другої – лінзи з плацебо, а третьої – лінзу з кетотифеном на одне око і з плацебо на іншому.

Алергія – симптоми
• закладеність носа, рясні водянисті виділення з носа;
• напади чхання, свербіж носа;
• свербіж та почервоніння очей, сльозотеча;
• свербіж піднебіння, язика;
• утруднення дихання (задишка або задуха);
• свистячі хрипи в грудній клітці, сухий кашель;
• шкірні висипання (кропив’янка, екзема).

Після 15-хвилинного носіння їх піддавали впливу алергенів і просили оцінити подразнення очей за шкалою від нуля до чотирьох.

Нові лінзи виявилися ефективними: люди. які їх носили, оцінювали цей вплив на рівні 0,52, тоді як люди, які отримали плацебо – 1,77. Вчені піддали впливу алергену учасників 12 годин по тому. Показники майже не відрізнялися: 0,77 і 1,89 відповідно.

Попри це, невідомо, коли нові лінзи надійдуть у продаж.


Створили контактні лінзи від алергії

Існують і недоліки цієї розробки:

1) лінзи не лікують інші симптоми хвороби, такі як кашель і важке дихання, вимагаючи паралельного застосування звичайних препаратів.

2) вони одноразові і дещо дорожчі, ніж звичайні лінзи.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.