Новий тест допоможе сповільнити поширення Омікрону

Новий метод тестування, представлений дослідницьким центром ЄС, допоможе виявляти штам Омікрон швидше та скоротити навантаження на дослідницькі установи країн-членів.

Увага Сезонні вірусні інфекції: як вберегтися від застуди та грипу напередодні свят

Завдяки цьому ми можемо досягти кращого розуміння шляхів поширення Омікрону, ефективніше ізолювати його прояви та зменшити тиск на систему охорони здоров'я,
– сказала єврокомісар з питань здоров'я та продовольчої безпеки Стелла Кіріакідес.

Як працює тест

Суть методу полягає у застосуванні модифікованого реагенту. Новий тест уже презентували на засіданні Комітету з безпеки здоров'я Єврокомісії.

Реагент, ймовірно, найближчим часом буде доступний для замовлення виробників тестів та адаптований для використання в усіх лабораторіях, що займаються діагностикою COVID-19.

Новий метод спрямований саме на ідентифікацію варіанту Омікрон. Його зможуть використовуватися у всіх лабораторіях, які проводять ПЛР-тестування, без тривалих та дорогих процедур.

Чому поява цього тесту важлива

Попередньо вчені повідомляли, що штам Омікрон не можна визначити за допомогою ПЛР-діагностики. Для встановлення мутації потрібно наразі проводити секвенування геному, що не є доступним у всіх країнах методом.

Останні дані про штам Омікрон

Омікрон охоплює планету: у ВООЗ передрікають нову хвилю пандемії – дивитись відео