В ефірі "Право на владу" на 1+1 Максим Степанов заявив, що добова кількість хворих на коронавірус в Україні може зрости до 30 тисяч. І тут не обійшлося без "британського" штаму коронавірусу.

До теми Коли стартує вакцинація препаратом CoronaVac, який уже 2 тижні в Україні: відповідь МОЗ

Він додав, що в МОЗ прогнозували таке зростання під час третьої хвилі.

Максим Степанов

“Ми очікуємо протягом тижня – 10 днів, що будемо ще зростати в рамках до 25 – 30 тисяч... В тому числі за рахунок "британського штаму", який є достатньо важкий, ним більше людей заражається”.

При цьому міністр зауважив, що Україна не рухається за "італійським сценарієм". Тому що криза в Італії настала на початку пандемії й медична система не витримала при кількості хворих 5 – 6 тисяч за добу.

А нині в Україні вже близько 20 тисяч хворих щодня. Адаптивний карантин допомагає, але є області, в яких є проблеми з киснем.

Ситуація з коронавірусом в Україні:

  • За минулу, 7 квітня, добу в Україні виявили 19 419 нових хворих на коронавірус. Найбільше пацієнтів зареєстрували у Києві, Харківській та Львівській областях.
  • За цей самий період померло 464 хворих. Натомість до лікарень госпіталізували 5 092 людей.
  • Темпи вакцинації невтішні. Впродовж 7 квітня щеплення отримали 14 313 людей. Від початку кампанії першу дозу вакцини отримали 334 576 громадян, а завершили вакцинацію (тобто отримали 2 дози) – всього 2 людини.