Різке поширення інфекції може бути спричинене або через хворих, яких протестували у неналежний спосіб, або безпосередньо медичним персоналом. Директор департаменту здоров'я Херсонської ОДА Віктор Короленко повідомив, що причину спалаху встановлюють.

До теми Червона зона карантину може поповнитися ще однією областю

"Стався спалах коронавірусної інфекції як серед людей, що перебувають там (в лікарні – 24 канал) на лікуванні, так і серед медичних працівників", – заявив Віктор Короленко.

Він повідомив, що всього виявили 55 позитивних випадків коронавірусу, зокрема у 30 пацієнтів та 25 співробітників лікарні.

Сьогодні була проведена термінова медична комісія обласної ради, де ініційовано звернення до обласної державної адміністрації щодо проведення службового розслідування,
– зазначив директор департаменту здоров'я Херсонської ОДА.

Що передбачає розслідування у лікарні

За його словами, щодо протиепідемічних заходів, які мають бути у закладі охорони здоров'я є чітко виписаний і виданий наказ ще з травня 2020 року.

"Будемо насамперед перевіряти використання засобів індивідуального заходу і чому розповсюдження йде саме не в одному відділенні, а у декількох одразу — 7 відділеннях обласної клінічної лікарні", – сказав Віктор Короленко.

Водночас він додав, що службове розслідування можуть закінчити протягом двох днів, після чого нададуть відповідні висновки. Наразі в ОДА Херсона працюють над тим, щоб хворі, які перебувають в обласній лікарні отримали своє лікування, пояснив Короленко.

Спалах коронавірусу на Херсонщині: дивіться відео 24 каналу

Яка ситуація з коронавірусом на Херсонщині

  • Станом на ранок 29 березня в області 2266 осіб інфіковано коронавірусом, у закладах охорони здоров'я перебуває 473 особи, повідомив Віктор Короленко.
  • Він додав, що наразі зайнятих ліжкомісць 20,7%. Всього ліжок забезпечених киснем – 2138, за словами Короленка, це один із найвищих показників в Україні.