Минулого тижня на регіональних складах залишилися сотні тисяч доз. Тож цього тижня штати звернулися до федерального уряду з проханням притримати розповсюдження COVID-вакцин країною.

До теми Рекордна угода: ЄС придбає майже 1,8 мільярда доз COVID-вакцин Pfizer-BioNTech

Федеральний уряд розподіляє вакцини від коронавірусу по кожному штату в залежності від чисельності населення, а потім штати самі вирішують, скільки доз вони хочуть замовляти щотижня.

Раніше штати замовляли повний розподіл й навіть вимагали додаткові партії. Але тепер вони скорочують кількість запитів.

Цього тижня в адміністрації Байдена оголосили, що якщо якийсь штат не зможе використати всю виділену для нього кількість вакцин, адміністрація перенесе надлишки в інший штат, який цього потребує. Також Байден заявив що США поділиться всім національним запасом доз AstraZeneca з країнами світу після перевірки препарату на безпечність.

Величезна пропозиція та скорочення попиту висвітили величезну нерівність під час пандемії. У той час, які такі країни, як Індія, страждають від катастрофічного поширення вірусу, а інші країни взагалі не мають доз, такі багаті країни, як США, мають вдосталь вакцин. Захворюваність та смертність різко скорочуються, але люди втрачають інтерес до вакцинації.

Вакцинація у США: що відомо

Джерело: Мінфін

  • Нині у США використовують вакцини проти коронавірусу: Johnson&Johnson, Moderna та Pfizer-BioNTech.
  • Принаймні одну дозу вакцини отримали більш ніж 150 мільйонів американців – це близько 57% дорослого населення. Більш ніж 108 мільйонів людей вже повністю імунізувались.
  • Загалом в країні провели понад 251 мільйон щеплень.