Народний депутат фракції "Об’єднання "Самопоміч", заступник голови парламентського Комітету з питань охорони здоров’я Ірина Сисоєнко підтримує ініціативи уряду, проте водночас звертає увагу на втілення в життя фрагментарних ініціатив у той час, коли галузь потребує якісних комплексних змін.

"Маємо одночасно дивитись і розуміти, як будуть працювати лікарні екстреної допомоги, районні, обласні лікарні, спеціалізовані медичні заклади другого та третього рівня медичної допомоги", – зазначила народний депутат.

Відтак, "Об’єднання "Самопоміч" продовжує наполягати на відміні ініціативи уряду щодо передачі фінансування комунальних послуг та енергоносіїв лікарень з місцевих бюджетів. Громади невеликих міст та селищ можуть не мати необхідних надходжень до бюджетів, що призведе до закриття лікарень.

Також фракція вимагає від уряду терміново приділити увагу і профінансувати наступного року роботу служби екстреної медичної допомоги.

"Потрібно 392 млн грн, щоб кожна область могла мати єдину диспетчерську, яка буде скеровувати машину швидкої допомоги залежно від місця виклику і допомагати лікарям приймати рішення, координувати дії з медичними закладами при госпіталізації. Кількість смертей від інсультів, інфарктів, при отруєннях тощо можна зменшити на 70%, якщо своєчасно приїжджатиме машина екстреної допомоги", – наголосила Ірина Сисоєнко.