24 лютого в Україні розпочалася кампанія з вакцинації. Поки що українців вакцинують лише одним препаратом – AstraZeneca (Covishield). Під час пресконференції Степанов зауважив, що в жодному регіоні України не було зафіксовано смерті від вакцини.

До теми В Україну відправили партію вакцини Sinovac з Китаю

Максим Степанов
“У нас не було смертей в регіонах від вакцин. Жодної. У нас були зафіксовані смерті людей, які до того вакцинувалися”.

Смерті після вакцинації в Україні: що відомо

  • Смерть військовослужбовиці

Ввечері 23 березня в смт. Чорноморське Одеської області померла військовослужбовиця, якій до 21 березня зробили щеплення проти коронавірусу. Протипоказань до введення вакцини, а саме алергії до будь-якого з компонентів препарату, в жінки не було. Того ж дня з того ж флакону вакцини було щепили ще 9 людей і в жодного з них не було несприятливих побічних наслідків. Висновки судово-медичної експертизи свідчать, що причиною смерті жінки стала гостра серцево-судинна недостатність.

  • Смерть провізора

24 березня у Чернівцях помер провізор аптеки, вакцинувався проти коронавірусу 15 березня. За попередньою інформацією, чоловік помер від гострого мозкового інсульту. Також чоловік мав тяжкі хронічні серцево-судинні захворювання, зокрема діабет та інші супутні хвороби. Окрім того, у нього виявили коронавірус, яким він міг інфікуватися ще до щеплення.

Розслідування серйозних випадків несприятливих випадків після імунізації мають проводити групи з оперативного реагування, які створені у кожному адміністративному підрозділі з охорони здоров'я у регіонах.

Темпи вакцинації в Україні та побічні ефекти

Зауважимо, що від початку вакцинальної кампанії в Україні проти коронавірусу вакцинували 155 587 людей. З них 2 дози препарату отримала тільки 1 людина.

Станом на 25 березня в Україні зафіксували 587 випадків побічних реакцій після введення CОVID-вакцини. Всі вони були легкими, переважно це: головний біль, тимчасове підвищення температури тіла та втома.