Про це пише психолог Кіра Асатрян у своїй колонці для psychcentral.com.

Вона радить переглянути останні повідомлення, відправлені друзям. По них легко визначити,чи ви потрапили в пастку цього слова: "Я б з радістю з тобою зустрівся, але я дуже зайнятий", "Вибач, що раніше не відповіла, я була дуже зайнята", "Як у мене справи? Так зайнятий, як завжди".

Думаю, ви вже зрозуміли головну думку. Слово, що руйнує стосунки – це слово "зайнятий". Саме воно потроху віддаляє вас від друзів, і час викреслити його з вашого лексикону,
– пояснює Асатрян.

Психолог зазначає, що друзі можуть вирішити, що ви просто не хочете більше з ними бачитися, а сказати про це чесно боїтеся. На її думку, слово "зайнятий" втратило будь-яке значення, тому що усі люди зайняті чимось. "Люди не розуміють, чим насправді ви зайняті. Це шкодить як порозумінню, так і стосункам в цілому", – пише Асатрян.

Крім того, наголошує експерт, слово "зайнятий" дозволяє негативну інтерпретацію, люди можуть заповнити порожнє місце своїми домислами. Дуже часто "я зайнятий" передбачає, що зараз у вас є більш серйозні пріоритети, ніж зустріч з друзями.

Автор радить людям висловлюватися конкретно, аби пояснити друзям, чим саме ви зайняті, або ж дати друзям знати, як довго триватиме ваше "зайнятий".

"Попрощайтеся зі словом "зайнятий", і ви побачите, як ваше життя змінюється на краще на очах", – підсумовує психолог.