Відповідне рішення ухвалив уряд Словаччини, незважаючи на відсутність рішення щодо російської вакцини Європейського регулятора.

Читайте також Вакцинація людей віком 65+: МОЗ закликає допомогти записатися на щеплення від COVID-19

Вакцинація 200 000 осіб саме цим препаратом має початися не пізніше 7 червня. , оскільки термін придатності першої партії вакцин закінчується в липні, другий – в серпні. До слова, після поставки вакцини Державний інститут по контролю ліків Словаччини оголосив, що поставлена ​​в країну вакцина за складом, який відрізняється від заявленої.

Очільник МОЗ Словаччини Володимир Ленгварскій додав, що виступає за застосування вакцин, схвалених Європейським агентством з лікарських засобів (EMA), тоді як "Супутник" такого дозволу не отримав.

Відомо, що Словаччина заплатила по 17 євро за дві дози. За словами Ленгварського, словацькій стороні "ймовірно, не варто сумніватися в безпеці вакцини".

Що відомо про "Супутник V": коротко

  • За інформацією The Lancet, "Супутник V" заснований на аденовірусі людини, а він викликає застуду. Препарат перебуває на розгляді EMА.
  • Медичний журнал опублікував попередні результати третьої фази випробувань вакцини. Ефективність "Супутника V" оцінили на рівні вище за 91%.
  • В Росії вже використали близько 2 мільйонів доз препарату.
  • Важливо, 8 лютого 2021 року російську вакцину офіційно заборонили в Україні.