Відповідний допис з’явився на Facebook-сторінці речника Держприкордонслужби Олега Слободяна.

За його словами, прикордонники, що забезпечували режим на пункті пропуску "Шегині", внаслідок прориву Саакашвілі зазнали травм різного ступеня важкості.

Читайте також: Держприкордонслужба назвала кількість учасників прориву з Саакашвілі

Після завершення "мирної акції" десять співробітників прикордонного відомства звернулися зі скаргами на погіршення здоров’я до військово-медичного центру Держприкордонслужби у Львові. З огляду на наказ про безумовне незастосування зброї та спецзасобів військовослужбовці стали живим щитом на шляху у провокаторів, які чинили беззаконня. Відтак, прикордонники отримали пошкодження м’яких тканин, опорно-рухового апарату, травми плечового поясу, ще у одного травмовано голову,
– наголошує речник ДПС.

За його словами, наразі всі потерпілі прикордонники перебувають у медичному закладі Держприкордонслужби.

"За прогнозами медиків, на реабілітацію та відновлення здоров’я знадобиться близько 10 днів. Наголошу, що 10 вересня у пункті пропуску "Шегині" за порядком і дотриманням режиму слідкували рядові прикордонники. Мобільні резерви до подій в "Шегинях" Держприкордонслужба не залучала, адже вони в першу чергу захищають кордон на Сході України від російської агресії, а віднедавна посилюють північну ділянку, де проходитимуть спільні російсько-білоруські військові навчання "Захід-2017", – додав Слободян.

Нагадаємо, 10 вересня колишній очільник Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі перетнув український кордон без перевірки, хоча сам політик переконує, що абсолютно легально пройшов усі міграційні процедури.

Крім того, у Держприкордонслужбі заявили, що у пункті пропуску "Шегині" було масове незаконне порушення державного кордону, але, за словами прикордонників, їм не дозволили використовувати зброю.