Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків розповів, що збільшенню захворюваності сприяли різдвяні свята та значна кількість відвідувачів місцевих курортів. Зокрема, через зростання кількості хворих у місті довелося виділити гінекологічне відділення пологового будинку.

Читайте також Скільки доз вакцини отримає Україна від Польщі і звідки уряд візьме гроші

Марцінків зазначив, що в центральній міській клінічній лікарні ситуація дуже невтішна. За його словами, впродовж доби 15 лютого в Івано-Франківській громаді підтвердили 128 випадків захворювання.

Ситуація дуже-дуже непроста. Лікарі працюють, надають велику допомогу, але мусимо зараз залучати додаткові ресурси, додатковий медичний персонал для забезпечення відповідного лікування,
– розповів Марцінків.

Мер міста повідомив, що наразі місць в лікарнях не вистачає, однак кисневих точок провели багато. За його словами, в Івано-Франківську готові розгорнути ще 2 поліклініки для хворих на коронавірус. Однак навіть попри це ситуація є достатньо напруженою.

До теми У Сумах лікарі не хотіли приймати жінку, бо боялися COVID-19: вона померла

Чого очікують у місті

Марцінків зазначив, що в Івано-Франківську вже готуються до розгортання додаткових лікарняних місць.

"Ми бачимо, що треба максимально залучати обласну лікарню. Не розуміємо, чому там приймають таку невелику кількість пацієнтів", – заявив він.

Мер міста підсумував, що у міських лікарнях перебуває третина хворих на коронавірус з області та інших регіонів України. За його словами, люди знають, що в Івано-Франківську надають якісну медичну допомогу.

Читайте також Пацієнти лежать в коридорах: у лікарні Франківська критична ситуація, зайняті всі ліжка

COVID-19 на Прикарпатті: що відомо

Джерело: апарат РНБО України

  • Від початку пандемії в регіоні зареєстрували 55 854 випадків зараження коронавірусом, 621 з яких – за минулу добу. Це найвищий показник серед областей в Україні.
  • Водночас 1 058 пацієнтів померли від ускладнень, спричинених хворобою. Натомість 45 457 пацієнтам вдалося одужати.
  • Станом на 16 лютого, в Івано-Франківській області зареєстрували 9 339 активних хворих.