Це насамперед пов'язано з наслідком посилення карантинних обмежень у регіонах. Про це розповів керівник Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки Юрій Ганиченко.

Зверніть увагу Новини про коронавірус 26 березня: знову рекорд в Україні, у Pfizer почали випробування на дітях

Він відзначив, що в Україні з минулого тижня сповільнився рівень захворюваності на коронавірус. Протягом останніх 4 тижнів в країні на 20% зріс показник добових госпіталізацій. Зараз він зменшився до 14%.

Ми очікуємо, що зростання продовжиться протягом 2 – 3 тижнів, і потім має відбутися стабілізація,
– підкреслив експерт.

Юрій Ганиченко пригадав, зростання захворюваності почалося з послабленням карантинних обмежень, яке закінчилося ще в січні 2021 року. Традиційно протягом кількох тижнів спостерігається реакція на зміну карантину.

"Ми мали в середині лютого початок зростання, яке триває вже 5 тижнів поспіль. У Київській школі економіки ми постійно зазначаємо, що кількість виявлених випадків зараз погано показує, чи зростає захворюваність", – пояснив експерт.

За його словами, те, що збільшується виявлення випадків – гарний знак. Адже медики починають бачити більше хворих.

Понад 50% регіонів можуть потрапити в червону зону, – Ганиченко

Керівник Центру економіки охорони здоров'я Київської школи економіки зазначив, з наступного тижня понад 50% регіонів можуть потрапити в червону зону. Саме тоді уряд і МОЗ мають відреагувати, чи є це індикатором для введення загальнонаціонального локдауну.

До теми Кабмін поки не розглядав питання всеукраїнського карантину, – Немчінов

Також він назвав 3 області, яка перебувають в зони ризику. Найближчим часом до червоної зони можуть потрапити:

  • Рівненська область;
  • Чернігівська;
  • Тернопільська.

Перші 2 регіони можуть перетнути позначку червоної зони від завтра, 27 березня. Там зараз вже є невиконання двох показників протягом 2 днів поспіль,
– розповів Юрій Ганиченко.

І додав, якщо це продовжиться ще на 3 день, буде зібрана Державна комісія ТЕБ та НС, і протягом наступних 2 – 3 днів може бути встановлений червоний рівень епіднебезпеки.

Юрій Ганиченко про стабілізацію ситуації з COVID-19: відео