Штам "Дельта" – найсмертоносніша версія вірусу

Тож, ВООЗ закликає багаті країни ділитися вакцинами, а людей – швидше вакцинуватися. Зокрема, виконавчий директор програми ВООЗ з надзвичайних ситуацій в області охорони здоров'я доктор Майк Райан наголосив у необхідності захисту найбільш вразливих груп.

Актуально Як пандемія змінила світ – 5 речей, які залишаться з нами назавжди

Ми повинні захистити найбільш вразливих людей, які серйозно захворіють, будуть госпіталізовані і можливо помруть у випадку інфікування індійським штамом вірусу,
– зазначив доктор Майк Райан.

Небезпека сплеску індійського штаму висока

Штам "Дельта" стає домінантним у всьому світі. Ще в минулому місяці організація заявляла, що цей штам викликає занепокоєння.

Дослідження показують, що "Дельта" приблизно на 60% більше заразний, ніж штам "Альфа". Наразі цей варіант поширився на 92 країни.

Експерти вважають, що оскільки варіант більш "швидкий і пристосований", він буде "знаходити" найбільш незахищених людей краще, ніж попередні штами.

Темпи вакцинації – моральна катастрофа

Генеральний директор ВООЗ вважає, що недостатня кількість вакцин у бідних країнах – це моральна катастрофа глобального масштабу.

Нагадаємо, сьогодні в Офісі Президента повідомили, що Україна може обмежити в'їзд та виїзд до тих країн, де вирує штам COVID-19 Delta.

За даними НАН, цей штам коронавірусу:

  • в 1,6 раза заразніший, ніж штам Alfa,
  • у 2,26 раза частіше призводить до госпіталізації,
  • у 1,45 раза збільшується ризик реанімації при інфікуванні.