Нове захворювання отримало назву синдрому набутого імунодефіциту дорослого віку. У результаті порушення роботи імунної системи організм хворих перестає боротися з інфекціями. Причини хвороби поки що невідомі.

Вчені стверджують, що захворювання не заразне.

"Це новий різновид набутого імунодефіциту, який не передається у спадок і виникає у дорослих, на відміну від СНІДу він не розповсюджується за допомогою вірусу", - пояснює науковець Сара Брауні.

Дослідження нового СНІду почалося в 2004 році.

На думку експерта Medical Xpress Денніса Макі, не виключено, що хвороба може бути викликана якоюсь інфекцією навіть при тому, що вона і не передається від людини до людини.

ВІЛ, що викликає розвиток СНІДу, руйнує Т-лімфоцити імунної системи. А от при "СНІД дорослих" Т-клітини збережені, але імунітет виходить з ладу.

Антибіотики для лікування людей, хворих новою недугою, не ефективні, деяке полегшення приносить застосування протиракових препаратів.

Захворювання розвивається до 50 років. Деякі пацієнти померли від сильних інфекційних уражень.

Те, що всі хворі мали азіатське походження, незалежно від того, де вони проживали, наводить медиків на думку, що участь в "пусковому механізмі" хвороби беруть якісь генетичні або середовищні фактори.

Перший випадок "дорослого СНІДу" виявлено у 2004 році.

До слова, у США схвалено перший засіб для профілактики ВІЛ.