Людей, яких евакуйовуватимуть з карантинної зони, ізолюють на 14 днів. Про це в ефірі 24 каналу розповів заступник Міністра охорони здоров'я України Віктор Ляшко.

До теми: Українцям, які не погодяться на карантин, відмовлять в евакуації з Уханю

Він наголосив, що в інфекційну лікарню поміщатимуть лише людей з симптомами хвороби. Там їм нададуть оперативну медичну допомогу. Куди саме госпіталізуватимуть українців повинен вирішити МОЗ і затвердити уряд.

Міфи та правда про коронавірус/Інфографіка 24 каналу
Міфи та правда про коронавірус / Інфографіка 24 каналу

Заступник МОЗ зазначив, що 30 тест-систем буде достатньо, проте у найближчий час очікують на нову партію. Протестують всіх українців у кого буде підозра на коронавірус.

Евакуації з Уханю підлягатимуть тільки здорові люди без симптомів ГРВІ. Вони проходитимуть огляд в аеропорту перед посадкою на літак,
– розповів Ляшко.

Він також додав, що з українцями, які перебувають у КНР співпрацює МЗС та весь їхній захист буде коштом держрезерву.

Згода на карантин – обов'язкова умова повернення українців на Батьківщину. Наразі на евакуацію погодилася 51 людина. Більшість відмовляються через сумніви в ефективності української медицини. Мовляв, якщо раптом у них виявлять вірус, то швидше їм допоможуть у Китаї, адже у місцевих лікарів є вже неабиякий досвід. Кількість вилікуваних вдвічі більша, за кількість померлих.

Один з українців в Ухані й Іван Кудацький. Чоловік дуже чекає на літак, який поверне його в Україну. Він додав, що про карантин українців проінформували.

Сказали, що умови будуть нормальні. Триразове харчування та пасажирський літак. Нас розповіли, що до нас не приходитимуть родичі та друзі. Не буде можливості, аби нас відвідували,
– сказав Кудацький.

До слова, новий вірус з Китаю, який вражає легені, легко сплутати з грипом. Ось загальні симптоми інфекцій:

  • лихоманка;
  • сухий кашель;
  • задишка;
  • втома.

Дивіться відео 24 каналу розмови з Віктором Ляшком: