Уряд планує встановити мобільний шпиталь на території Славутської міської лікарні, заявив міський голова міста Василь Сидор.

Читайте також Глава ВООЗ закликає розслідувати теорію витоку коронавірусу з лабораторії

Він пояснив, що це буде автономний госпіталь на 120 місць, а до ліжок буде підведений кисень і встановлено спеціальне обладнання для надання медичної допомоги COVID-пацієнтів.

Облаштування здійснюватиме ДСНС України спільно з органами місцевого самоврядування Славутської міської територіальної громади. На розгортання госпіталю кошти виділяються з державного бюджету,
– пояснив Сидор.

Міський голова також зазначив, що ще є місця для хворих на коронавірус у стаціонарних закладах охорони здоров'я. У місті також не має проблем з кисневим забезпеченням, адже уряд додатково закупив кисневі концентратори.

"Розгортання госпіталю – це так би сказати перестраховка. Славутські лікарні наразі заповнені на 70-75 відсотків", – додав він.

Що відомо про мобільний госпіталь в Україні

Мобільний госпіталь розгорнули на Прикарпатті у лютому 2021 року. Він складається з декількох модулів та має 120 ліжкомісць, а також укомплектований необхідним медичним обладнання.

Головний санітарний Ліктор Ляшко розповів, що дням було обговорення питання обміну досвідом розгортання та експлуатації мобільного шпиталю вперше в умовах реагування на біологічні загрози.


План вакцинації українців / Джерело: МОЗ / Інфографіка 24 каналу

Епідеміологічна ситуація

Інформація взята з фейсбук-сторінки Максима Степанова

Станом на 31 березня в Україні виявили 11 226 нових випадків коронавірусу за добу. Серед них є 491 дитина та 335 медиків. Крім того, 5 558 людей госпіталізували. За добу, на жаль, виявили 407 летальних випадків. Це найбільше від початку пандемії. Щоправда, 6 405 хворих одужали.

Найбільше підтверджених випадків за добу зареєстрували у Києві – 1 100, Одеській області – 1 012, Харківській – 906, Львівській – 833 та Запорізькій – 737.