Про це розповів "Обозревателю" лікар-дієтолог, фахівець з лікувального голодування Олександр Ворошилов.

Коментуючи слова адвоката Савченко про те, що "її організм почав перетравлювати сам себе", лікар пояснив: "Якщо вона дотримувалася сухого голодування, то зараз у неї спостерігається дегідратація, тобто втрата рідини і солей. Це призводить до того, що організм просто вмирає".

Тому проста вода тут вже не допомагає — вона не засвоюється організмом. У цьому випадку людині дають регідрон — розчин солей натрію, калію і глюкози",
— сказав Ворошилов.

Він також підкреслив, що небезпечні наслідки для організму несе і звичайне голодування.

"Коли людина утримується від їжі, навіть якщо п'є воду, порушується транзит відходів з організму. Тому зазвичай роблять клізми. Повторне всмоктування відходів (токсинів) викликає отруєння організму. Може бути прискорене серцебиття, підвищення температури і інші ознаки того, що печінка і нирки не справляються зі своєю роботою. Всі відходи залишаються в кишечнику і всмоктуються в кров. Це часто обтяжує стан хворого і може викликати симптоми, схожі на гепатит — жовті склери, жовта шкіра", — сказав Ворошилов.

Лікар також заявив, що стан Савченко реанімаційний.

"Раз організм не може харчуватися через рот, проводиться парентеральне харчування, тобто харчування через вену. Ставиться крапельниця, її заповнюють електролітами. Харчування подається в рідкому вигляді через вену", — пояснив Ворошилов.

Читайте також: У Москві придумали чергову відмазку, щоб не відпускати Савченко