Про це з трибуни заявив голова фракції Об’єднання "Самопоміч" у Верховній Раді Олег Березюк.

На Львівщині склалася страшна ситуація. Усі хворі, які отримують гемодіаліз, а це сотні людей, наступного тижня можуть померти, тому що один з учасників державних закупівель вже втретє блокує проведення тендеру на закупівлю розхідних матеріалів для гемодіалізу. Йдеться про компанії ТОВ "УКРПРОФМЕД" та ТОВ "РУМЕД", які пов’язують з оточенням колишнього президента Януковича, – констатував депутат.

Голова фракції закликав Міністерство охорони здоров’я негайно дати роз’яснення Антимонопольному комітету про те, що закупівлі для гемодіалізу проводять комплектно: закуповують технічні засоби та розхідні матеріли, які мають відповідати технічним вимогам сучасних медичних апаратів, встановлених у центрах гемодіалізу.

Вимагаємо від уряду та Міністерства охорони здоров’я негайно вжити всіх заходів для недопущення смерті сотень людей. Вимагаємо також, щоб Генеральна прокуратура України, Служба безпеки України та Міністерство внутрішніх справ вжили всіх можливих заходів у межах своїх повноважень для розслідування фактів зловживання недобросовісними учасниками державних закупівель, а також дій АМКУ, – зазначив Олег Березюк.

Також він наголосив, що Генеральний прокурор України, голова СБУ та міністр внутрішніх справ несуть особисту відповідальність за захист прав людини на отримання вчасної медичної допомоги від корупційних зловживань цих компаній та службовців АМКУ.