Тож, якщо вам вже не 18, вчені радять не відмовляти собі у задоволенні відвідувати спортзал, принаймні, двічі на тиждень. Доведено, що регулярні тренування можуть зберегти активність вашого найголовнішого активу. Окрім регулярних тренувань, нижче наведені 5 хитростей, як можна запобігти старінню мозку.

1. Червоне вино

Найдискусійніша тема більшості дослідницьких робіт із фізіології людини. Справа в тому, що виноград в червоному вині містить резвератрол, який допомагає крові потрапляти до мозку. Відтак, склянка вина на день запобігає хворобі Альцгеймера та втраті пам’яті. Головне — споживати відповідально, надмір може спричинити негативний ефект на роботу мозку.

2. Стимулятори

Але тільки фармацевтично дозволені! Ефективий вплив стимуляторів на діяльність мозку людини активно підтверджують американські студенти та лікарі-хірурги. За досить короткий час такі препарати можуть підвищити мозкову активність подібно до дії одної чашки міцної кави. Наприклад, в США найбільш розповсюдженим лікарським засобом є модафініл, що застосовують для боротьби із сонливістю. До того ж, після численних досліджень цей препарат визнали, як той, що не викликає звикання в організмі людини.

3. Уникання стресів

Це здається очевидним, але один стрес породжує інший. З кожним разом скоротити його негативний вплив на нервову систему людини все менш можливо. Шкоду, яку стрес фізично завдає окремим секціям головного мозку, можна прирівняти до наслідків війни. Найбільше цей вплив видно на частині, що відповідає за пам’ять. Спробуйте зараз запам’ятати ту кількість інформації, яку зберігали в своїй голові, будучи молодим. Єдиним вирішенням у даному випадку є уникнення стресових ситуацій.

4. Їжа для мозку

Список продуктів, які підтримують властивості пам’яті досить великий, починаючи від зелених листових овочів і закінчуючи цільнозерновими продуктами. Проте найкращою їжею для мозку завжди була риба. Вживання лосося, тунця і тріски, щонайменше, раз на тиждень зменшує втрату когнітивних функцій на 10%.

5. Медитація

Вже близько 20 років вчені стверджують, що медитація може запобігти зношуванню властивостей мозку і, навіть, призупинити процес старіння. Якщо ж ви не готові покинути міське життя і поринути в трансцендентні думки на лоні природи, то, принаймі, декілька тижнів такої практики покращать концентрацію і пам’ять.

Читайте також: ТОП- 5 порад як вивчати іноземну мову