Новий матеріал зроблений шляхом обробки нанокристалів, які отримали з рослинної целюлози, пише журнал Acta Biomaterialia.

Читайте також: Вчені створили пломбу, яка може відновлювати зуби

Кристали з'єднуються і утворюють міцну, але легку губку – аерогель, – яка може зменшуватися або розширюватися за потреби, щоб повністю заповнити кісткову порожнину.


Аерогель, який здатний відновлювати кістку зсередини

Під час дослідження вчені працювали з двома групами щурів. У першої групи були імплантати з аерогелю, а у другої групи їх не було зовсім. Результати показали, у тварин з аерогелем ріст кісток був на 33% більше через три тижні, і на 50% через 12 тижнів у порівнянні з другою групою.

Ці результати показують, що целюлозні нанокристалічні аерогелі можуть вважатися життєздатним і навіть кращою середовищем для підтримки зростання кісток. У міру загоєння тканин імплантати з часом розпадаються на нетоксичні компоненти в організмі. Тобто, ці імпланти не потребують додаткового хірургічного втручання.


У міру загоєння кісткових тканин імплантати з часом розпадаються

Подібні імпланти будуть не тільки ефективніші, але і дешевші, бо наноцеллюлозу виробляють в досить великому обсязі.

Вчені впевнені, що, навіть якщо новий спосіб не витіснить традиційні імплантати, він обов'язково знайде своє застосування як допоміжний або альтернативний спосіб лікування.

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.