Розхід кисню більший, ніж будь-коли

Зокрема, четверта лікарня Києва майже заповнена хворими на коронавірус, а усі пацієнти – "кисневі". Про це розповіла головна лікарка медзакладу Тетяна Мостепан.

Увага Вузли на щитоподібній залозі: чому виникають й чим загрожують

Вона наголосила, що ліжкомісця звільняються лише коштом того, що пацієнтів активніше виписують. При цьому майже усі пацієнти – із важким перебігом недуги, майже немає середньої тяжкості.

За її словами, усі вони перебувають під кисневими апаратами. Крім цього, розхід кисню сягає понад 7 тонн.

Навіть під час найскладніших хвиль був розхід 5 тонн кисню,
– пояснила лікарка.

Вік пацієнтів зменшився

Зменшився і вік пацієнтів – зараз багато молодих людей важко переносять хворобу. Водночас у групі ризику залишаються і літні люди.

Наразі у цій лікарні 97% – це не вакциновані пацієнти. Щеплених є тільки 3 – 4%, втім у них хвороба не викликає таких сильних змін у легенях та серцево-судинній системі.

"Зараз хвороба протікає у більш агресивній формі, група ризику страждає найбільше, тому їх я найбільше закликаю вакцинуватися", – наголосила Мостепан.

До теми Симптоми коронавірусу дещо змінилися: нові ознаки захворювання

Смертельна ситуація у лікарнях столиці

  • Зараз приблизно 40% пацієнтів із коронавірусом у реанімаціях Києва помирають. Таку невтішну статистику оприлюднили медики. Вони попередили, що нинішня хвиля пандемії – ще підступніша, ніж попередня.
  • Кажуть, що люди до останнього не звертаються до лікарів, бо не відчувають майже ніяких симптомів а, коли таки потрапляють у медзаклади, – стає пізно.
  • Зокрема, у хворих швидко розвивається пневмонія та інші серйозні ускладнення. Та й загалом симптоми інфекції трохи змінилися.
  • Більшість тих, хто опиняється на лікарняному ліжку, – невакциновані.