Люди, заражені штамом Омікрон, напередодні прибули у Росію з Південно-Африканської Республіки. Таку інформацію повідомили у Роспотребнадзорі.

Зверніть увагу Багато мутацій, але мало даних: що відомо про новий штам коронавірусу Омікрон

Загалом коронавірус виявили у 10 росіян, які повернулися з ПАР. Щонайменше у 2 з них – варіант Омікрон. Наразі спеціалісти ще з'ясовують, які штами вірусу в інших пацієнтів. Після прибуття з Африки усіх відправили на обсервацію.

20 пасажирів відмовлялись від карантину

За інформацією телеграм-каналу SHOT, літак з російськими туристами приземлився в аеропорту "Домодєдово" 4 грудня. На його борту перебували 170 людей. 20 з них відмовилися їхати у місце проходження обов'язкового карантину. Їх російські ЗМІ охрестили "бунтівниками". Врешті, на місце прибули правоохоронці. Після кількох годин суперечок цих пасажирів таки відвезли в обсерватор. Там вони перебуватимуть до 18 грудня. Деякі з цих людей мали пересадку на інші рейси. Таким пообіцяли довідки, з якими вони зможуть вимагати компенсацію.

Коротко про штам коронавірусу Омікрон

Омікрон виявили наприкінці листопада у Південній Африці. Відомо, що він має понад 50 різних мутацій. Станом на 6 грудня у світі не зафіксували жодного летального випадку внаслідок інфікування цим штамом. Попередньо у ВООЗ визнали Омікрон таким, що викликає занепокоєння. Проблемним є, зокрема, й те, що його майже не можливо виявили за допомогою звичного ПЛР-тесту. Вже також з'ясували, що інфікуватися новим штамом можуть навіть ті, хто вже перехворів на COVID-19.