"Надлишкові" смерті – це різниця між кількістю зареєстрованих смертей і середнім показником попередніх років за аналогічний період. Про це повідомили на сайті BBC.

Актуально Проти Навального порушили кримінальну справу: в чому підозрюють

Що стверджує Москва

Офіційно Москва стверджує, що 55,8 тисячі росіян померли від COVID-19. Проте заступник прем'єр-міністра запевнив, що реальна ж кількість жертв хвороби з урахуванням "надлишкових" смертей – 186 тисяч.

Смерть пов'язана з коронавірусом

Заступниця прем'єр-міністра Росії Тетяна Голікова відзначила, що смертність впродовж 11 місяців 2020 року була на 13,8% вища, ніж торік. Це означає, що 186 057 смертей в країні пов'язані з коронавірусом. Водночас вона наполягає, що російський уряд ніколи не приховував дані про смертність.

Я хочу привернути увагу до факту, що 81% від зростання смертності за цей період був пов'язаний з COVID-19 або наслідками вірусу,
– зазначила Голікова.

Підрахунок жертв від COVID-19

Під час підрахунку жертв від коронавірусу, країни використовують різні методи. Тому проводити міжнародні порівняння важко. Росію критикували за те, що вона вважає жертвами COVID-19 лише тих людей, чий посмертний розтин довів, що саме вірус був причиною смерті. Але це означає, що інші смерті, пов'язані з COVID-19, але без зазначення в документах, що коронавірус був причиною загибелі пацієнта, не будуть включені в статистику.

Коронавірус у Росії: що відомо

  • Росія – третя країна у світі з найбільшою кількістю смертей від COVID-19. На другому місці – США (335 тисяч мертвих) і Бразилія (192 тисячі мертвих).
  • Загалом у Росії зафіксували понад 3,1 мільйона випадків зараження.
  • Одужали – 2 496 183 особи. Згідно з даними штабу, частка осіб, які вилікувалися, зросла до рівня 80,4% від загальної кількості тих, що заразилися.