У мережі поширюють скриншот листування, у якому лікар Харківської міської лікарні №3 повідомляє, нібито у хірургічному відділенні надають меддопомогу пораненим іноземним військовим, зокрема полякам. Автори допису вказують, нібито територія ізольована для цивільних пацієнтів.

Також на тему Росіяни відмовляються від нової класифікації хвороб через "традиційні цінності"


Скриншот допису

Що відбувається в лікарні

На фейковість інформації вказують кілька моментів. По-перше, немає доказів, що людина, яка повідомила про нібито іноземних найманців у Харківській лікарні №3, насправді є лікарем. Адже на скриншоті або у дописі не вказане ім’я або інші ознаки, що це лікар вказаного медзакладу.

Автори фейку могли самі створити це листування з ким завгодно, тож скриншоти нічого не доводять. По-друге, у зазначеній лікарні немає хірургічного відділення, лише хірургічний кабінет. Тобто пацієнтів лікують амбулаторно у кабінеті, можливостей для госпіталізації немає.

Також інформація, нібито лікарня не приймає цивільних пацієнтів, неправдива. Адже ми зателефонували за вказаними на сайті номерами. У колцентрі та в реєстратурі нам повідомили, що прийом пацієнтів не припиняли. Також запис до лікаря доступний на сайті Helsi.me.

Окрім цього, ми звернулись за коментарем до адміністрації Харківської міської лікарні №3. У медзакладі повідомили, що інформація про лікування польських або військових інших національностей не відповідає дійсності.


Відповідь адміністрації Харківської міської лікарні №3 на запит

"Також повідомляємо, що станом на сьогодні в стаціонарних відділеннях лікарні (терапевтичне та неврологічне) отримують лікування виключно цивільні хворі", – заявили в адміністрації лікарні.