Таку інформацію оприлюднили ЗМІ. Вони отримали у розпорядження лист радниці президента Аргентини Сесілії Ніколіні на адресу Російського фонду прямих інвестицій. Саме РФПІ займається експортом вакцин.

До теми Словаччина перепродала Росії скандальну партію "Супутника V": ймовірні причини

Росія мала надіслати 30 мільйонів доз

У листі мовиться, що станом на липень 2021 року Аргентина не отримала 5,5 мільйона доз першого компонента препарату, і 13,1 мільйона – другого. Загалом Росія мала надіслати 30 мільйонів доз "Супутника V", а натомість аргентинці отримали лише 12 мільйонів.

В Аргентині вакцинували лише 13% населення

Сама Ніколіні згодом запевнила, з російською стороною – відносини хороші, вони – постійно на зв'язку. Щоб не казала радниця президента, показник щеплених в Аргентині бажає бути кращим – лише 13%, коли в сусідніх Уругваї та Чилі – більше ніж 60% вакцинованих.

Що кажуть на це у Росії?

У Москві визнали, що проблеми з поставками "Супутника V" таки є. Речник Володимира Путіна Дмитро Пєсков запевнив, що питання вирішать. Мовляв, росіяни прагнуть все більше вакцинуватись, отож препарат використовують всередині країни.

Тим часом Закінчився "Супутник": в Росії медсестра вколола людям замість вакцини воду

Президент Аргентини захворів після вакцинації

Зазначимо, що саме "Супутником V" в Аргентині вакцинувався і президент Альберто Фернандес ще у січні 2021 року. Проте це не завадило політику підхопити коронавірус вже у квітні.