Про це під час засідання уряду в середу заявив міністр юстиції Павло Петренко.

Перше інтерв'ю Гройсмана-прем'єра: дивіться на 24 Каналі о 22

Це не є секретом — в Україні одні з найдорожчих ліків серед країн Європейського союзу. Це підтверджується багатьма дослідженнями. І ціна, яка є фактично в Україні, формується значним чином через корупційну складову. Через бюрократичні процедури, через перепони щодо реєстрації тих ліків, які виробляються і зареєстровані в ЄС, США, тих країнах, де є високий рівень гарантій якості ліків, створюється непрозорий ринок", — пояснив Петренко.

Читайте також: "Нас вбивають": хворі пікетують київську лікарню

За його словами, уряду необхідно нарешті прийняти низку рішень, аби навести лад у системі ціноутворення на ліки, зокрема, у питанні реєстрації ліків, які вже пройшли випробовування та вільно продаються у західних країнах.

"На ринок потрапляють посередники, і мінімальна різниця в ціні імпортних ліків, наприклад тих, які можна придбати в Румунії чи Польщі і Україні — 40-50% надбавки, яка потрапляє у кишені посередників, бюрократів і корупціонерів у тих органах, які займаються так званою реєстрацією (імпортних ліків)", — додав він.

Нагадаємо, минулого тижня прем'єр-міністр Володимир Гройсман доручив міністрам розібратись з проблемою завищених цін на ліки в Україні.