Партнер матеріалу "Центр Рафтингу" – віртуозна організація активного відпочинку!

Рафтинг — вид екстремального спорту, швидкісний сплав гірською річкою через пороги на надувному човні (рафті), плоті або на байдарці. В Україні рафтинг поки не є офіційно визнаним видом спорту. Щоправда, це не заважє отримувати від нього задоволення численній кількості поціновувачів.

Рафтинг – це чудовий вид активного відпочинку, який дає можливість отримати за короткий час неймовірну гаму емоцій та викид адреналіну. Сплав по річці дозволяє побачити наймальовничіші куточки природи, адже стрімкі річки, зазвичай, течуть там, де рідко бувають люди. Рафтинг додасть вражень та поліпшить фізичну форму.

Цей вид активного відпочинку має доволі налагоджену інфраструктуру саме в Карпатах. Тут велика кількість клубів пропонують чимало послуг, серед яких особняком стоїть і рафтинг.

Рафтинг в Карпатах

Варто внести ясність: професіонали розрізняють поняття рафтингу і сплаву. Рафтингом називають виключно сплав по гірській річці, а по рівнинній – саме сплавом. Рафтинг переважно триває один день, в той час як сплав – це, зазвичай, багатоденний захід.

Яка б не була погода, для рафтингу преважно не має різниці. Якщо сонячно – чудово, якщо падає дощ – відповідно піднімається вода, і з'являється додаткова порція емоцій та адреналіну.

Рафтинг та сплави в Україні користуються популярнітстю, оскільки наша країна багата водними ресурсами і повноводними гірськими річками. Справжньою меккою для екстремалів стала річка Чорний Черемош. Саме на ній навесні проходять всеукраїнські змагання з водного туризму. Річку відносять до 3-ої категорії складності за шестибальною шкалою.

Рафтинг на річці Чорний Черемош в Карпатах

Також популярністю користується і Південний Буг, оскільки в районі населеного пункту Мигії є 100 метрів порогів, які називаються Мігейські пороги, або Інтеграл. Насправді, складність Бугу ледь досягає 2-ї категорії.

Найнебезпечнішою рікою вважається Прут поблизу водоспаду Гуркало в Яремче. Саме цей водоспад має 4-ту категорію складності, хоча решта русла вважається 2-ю плюс категорією.

Мальовничою річкою для екстремального сплаву є Тиса. У верхів'ях, де тече ще Чорна Тиса, цікаві пороги поєднується з мальовничими пейзажами Ясинівського перевалу.

Читайте також: Черемош – річка, яка поєднала вірування гуцулів та захоплення екстрималів

Найзручніший рафтинг в Україні на річках Опір та Стрий Сколівського району Львівської області. Туди дуже легко доїхати: потягами зі Львова та Києва, а на машині якісною трасою Київ-Чоп.

У Сколе проходять збори груп клубів активного відпочинку, проводяться інструктажі, збір і примірка спорядження. У разі низького рівня води, сплав проводиться по річці Стрий. Якщо ж в горах рясно пройшли дощі, починається рафтинг з Тухлі або навіть зі Славського. Саме цей маршрут в паводок є екстремальнішими, ніж Чорний Черемош і Прут, оскільки зустрічаються важкі і небезпечні техногенні перешкоди: мости, завали, притиски, загати і арматура.

Саме тому для професіоналів, які влаштовують та проводять рафтинг і сплави для відпочивальників, головне – це безпека останніх. Зазвичай, безпека учасника починається ще на березі: варто уважно вислухати інструктаж з техніки безпеки, засвоєння основних команд і правильно підібрати індивідуальне спорядження. У непередбачуваних обставинах це може врятувати життя.

Переважно пропонується два ступені безпеки: активна і пасивна. До пасивної відносять спеціальне сидіння на катамарані, весло і страхувальну стропу. Ці засоби допомагають втриматися на катамарані і зменшити силу удару об перешкоду. До активної безпеки входять шолом, рятувальний жилет, рятувальний кінець і розширена аптечка.

Варто також відзначити, що всі інструктори проходять спеціальні курси надання медичної допомоги, а трансферні автомобілі завжди можуть забрати постраждалого учасника протягом усього маршруту. Також більшість клубів пропонують страхування від нещасного випадку. В деяких – це обов'язково.

Проте загалом аматорський рафтинг чи сплав під наглядом професіоналів – безпечний вид активного відпочинку. На сплавах ви кілька разів пройдете найскладніші пороги, освоїте греблю на катамарані чи рафті, навчитеся правильно долати водні перешкоди.

Значна кількість клубів активного відпочинку пропонують рафтинг та сплави як елементи комплексного кількаденного відпочинку, в який входять ночівля в готелі, екскурсії і харчування.

В середньому з однієї особи рафтинг чи сплав із супровідніми послугами коштуватиме:

1 день – від 600 гривень;
2 дні – 1400 - 1600 гривень;
3 дні – 1900 - 2500 гривень;
4 дні – 2400 - 2900 гривень;
5 днів – 2700 - 3000 гривень.

Повний випуск програми "Корисні файли" дивіться тут.