Що передувало таким припущенням

Напередодні виборів у російську Держдуму, окупанти час дарма не витрачають та вже вигадали механізм примусу мешканців окупованих територій до волевиявлення. Бойовики примушують "бюджетників", "чиновників" та пенсіонерів голосувати.

Більше тут Імітація масових виборів: бойовики примушують жителів Донбасу брати участь у виборах у Держдуму

А також проти волі отримувати російські паспорти під загрозою звільнення. Роблять це, звісно, через погрози і шантаж. Тож найближчим часом на тимчасово непідконтрольній території України можуть впровадити і примусову вакцинацію російським "Спутник Лайт". Про це мовиться на порталі Depo.Донбас.

Ті, хто з якихось причин досі не оформив громадянство РФ, зобов'язані зробити це найближчим часом. А потім оформити СНІЛС (страховий номер індивідуального особового рахунку), зареєструватися на порталі держпослуг для участі у виборах в Державну думу,
– мовиться в одному із місцевих пабліків.

При цьому, працівників примушують надсилати підтвердження. Ба більше, керівники підрозділів мають робити щотижневі звіти перед керівництвом, а звідти їх передають до "міністерств".

"У звітах вказуються подробиці – про стадії отримання паспортів, реєстрації на держпослуги і подачі заяв на голосування", – повідомляють у пабліку.

Читайте також У Росії працівників звільняють, якщо вони відмовляються вакцинуватись

Можливий примус до щеплень

Місцеві побоюються, що у такий спосіб так звана влада під егідою Кремля візьметься впроваджувати і примусову вакцинацію – зі звітами і погрозами.

Здебільшого жителі Донбасу сподіваються вакцинуватися в Росії "Спутником V" або в Україні затвердженими вакцинами. Втім, для цього треба якось виїхати з окупованих територій.

"Більшість населення квазіреспублік працездатного віку не горить бажанням (м'яко кажучи) колотися вакциною "Спутник Лайт". Ті, у кого є можливість, планують їхати в Ростовську область, щоб отримати повноцінний "Спутник V". Мало хто, але вони є, розглядають можливість прищепитися в Україні, вакцинами, які отримали офіційне визнання в Європі", – зазначили у закритому пабліку.

Вибори у Держдуму: головне

  • Вибори до Держдуми Росії відбудуться 19 вересня 2021 року. Перед тим Кремль активно видавав російські паспорти на тимчасово окупованих територіях.
  • Проєктом постанови ЦВК Росії жителям окупованої Донеччини та Луганщини, які мають російські паспорти, дозволили голосувати на цих виборах у Держдуму.
  • Проявити активність на незаконних виборах Росія дозволяє навіть онлайн, попередньо зареєструвавшись.