У новому дослідженні представлені дані з 26 країн та понад 400 населених пунктів, де враховано всі кліматичні зони. Вчені зробили висновок, що загалом на поширюваність коронавірусу погодні умови не впливають, так само як на поширення епідемій грипу.

Увага Таблетки проти коронавірусу від Pfizer: що зараз відомо про інноваційний препарат

Оптимальні температури для поширення інфекцій

  • Коронавірусна хвороба

Водночас оптимальною температурою для поширення коронавірусної інфекції є температура 10 градусів тепла.

Найвищих показників індекс репродукції вірусу досягав за +8 – +18, при підвищенні температури до +20 він знову знижувався.

  • Грип

Під час аналізу вчені також порівняли коронавірус із вірусом грипу. Зниження температури повітря призводить до легшого поширення грипу, а оптимальна температура знаходиться в діапазоні від -5 до +5.

На початку пандемії коронавірусної інфекції передбачалося, що коронавірус поводиться подібно до вірусу грипу, тому хвилі епідемії будуть такими ж сезонними, як у грипу.

Однак, наразі наукова спільнота не знайшла наукового підтвердження цьому.

Вакцинація проти грипу

За даними ВООЗ, під час епідеміологічного сезону 2021 – 2022 років очікують циркуляцію штамів B/Washington, H1N1 та H3N2. В Україні наразі зареєстровані такі вакцини:

  • ІНФЛУВАК ТЕТРА вакцина для профілактики грипу чотирьохвалентна, поверхневий антиген, інактивована, Нідерланди.
  • ДЖІСІ ФЛЮ КВАДРИВАЛЕНТ / GC FLU QUADRIVALENT вакцина для профілактики грипу (розчеплений віріон, інактивований), Корея.
  • ВАКСІГРИП ТЕТРА / VAXIGRIP TETRA спліт-вакцина для профілактики грипу чотирьох валентна, інактивована, Франція