Обов'язкова вакцинація потребує дискусії

Рішення про запровадження обов'язкової вакцинації не можна схвалювати одноосібно. За словами президенти Єврокомісії, воно потребує дискусії та спільного підходу.

Цікаво У ЄС зможуть схвалити вакцину проти штаму Омікрон уже за 3– 4 місяці

Наразі у ЄС вакцинувалися 77% дорослого населення, або 66% всього населення. Тобто невакцинована третина, що становить близько 150 мільйонів людей.

Це багато. Не кожен може вакцинуватися, зокрема маленькі діти та люди із медичними показаннями, але більшість можуть. І зараз необхідно почати дискусію, як ми потенційно можемо думати про обов'язкову вакцинацію в ЄС,
– наголосила Урсула фон дер Ляєн.

Вона також сказала, що виробники вакцин Pfizer і Moderna планують доставити ще 360 мільйонів доз. Тому бустерна доза буде доступна для всіх охочих.

"Ми знаємо з досвіду з Дельтою, що це перегони з часом. Наші вчені вже нам сказали, що повна вакцинація і бустерні дози дають міцний захист проти коронавірусу", – підкреслила президентка Єврокомісії.

Темпи вакцинації в Україні: що відомо

  • За добу 30 листопада щеплення від коронавірусу отримали понад 233 тисячі українців, з них майже 77 тисяч – вакцинувалися вперше.
  • Загалом в Україні імунізовані понад 11,2 мільйона людей.
  • До речі, лише за листопад зробили понад 7 мільйонів щеплень.