З таким твердженням в понеділок, 4 січня, під час брифінгу виступила офіційна представниця міністерства закордонних справ Китаю Хуа Чуньїн. Про це повідомили на сайті Global Times.

До теми Влада Китаю блокує дослідження про COVID-19: розслідування

Критика теорії

За її словами, всім відомо про так звану теорію витоку вірусу з лабораторії в місті Ухань, де він був штучно зроблений. Майже всі світові вчені і експерти в галузі контролю за захворюваннями, зокрема американські фахівці у цій галузі її критикували.

Китайські вчені неодноразово давали коментарі з цього питання засобам масової інформації. Американські ЗМІ також відвідували Уханьський інститут вірусології, де їм з професійної точки зору повідомляли про реальний стан справ,
– зазначила Чуньїн.

Також вона додала, що китайські журналісти неодноразово наводили цифри і факти, які спростовують подібні твердження.

Брехня і наклеп Поттінджера

Як відзначила представниця, високопоставлений чиновник уряду США Поттінджер нібито продовжує повторювати брехню і наклеп, які вже раніше звучали.

"Я дуже сподіваюся, що американська сторона внесе ясність, чим є ця заява: особистою думкою пана Поттінджера чи офіційною позицією США", – також сказала Чуньїн.

Витік COVID-19 в Ухані: що відомо

  • Таблоїд Daily Mail 30 грудня 2020 року опублікував заяву Поттінджера, в якому чиновник з посиланням на інформацію розвідки назвав найімовірнішою причиною пандемії витік коронавірусу SARS-COV-2 з лабораторії в місті Ухань.
  • У травні президент США Дональд Трамп припустив, що новий коронавірус міг покинути Уханьський інститут вірусології через некомпетентність персоналу.
  • Офіційна представниця МЗС Китаю Хуа Чуньїн тоді заявила, що припущення глави Білого дому про витік коронавірусу з біологічної лабораторії в місті Ухань через "дурну помилку в Китаї" суперечать дійсності.