Про це в ефірі 24 каналу розповіла членкиня комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації Ольга Стефанишина. За її словами, через ситуацію з коронавірусом в України наразі є лише 2 сценарії.

Зверніть увагу В Україні почали діяти нові правила міжобласних перевезень: що вони передбачають

"Є 2 варіанти: закрити всіх, заборонити їздити й відвідувати інші публічні місця або дозволити це робити хоча б тим, хто вакцинувався", – сказала народна депутатка.

Ймовірність повного локдауну

Вона додала, що вакциновані громадяни можуть отримати відповідні дозволи, тому що щеплення значно знижує зараження. Водночас якщо людина таки захворіє, то переживе вірус набагато легше, ніж невакцинована.

Не пропустіть Черги, сльози і рейди поліції: що відбувається на вокзалах Києва через нові правила перевезень

Держава наразі має вибір, Ольга Стефанішина вважає справедливим те, що люди, які "не несуть загрозу для суспільства, системи охорони здоров'я та для себе" – можуть пересуватися більш вільно, ніж ті, хто прийняв рішення не вакцинуватися.

Я не виключаю випадок повного локдауну. Він може відбутись натуральним чином, оскільки навіть Київ, де наразі в Україні найбільший відсоток вакцинованих – все одно ми вже рухаємось до червоної зони,
– сказала Стефанішина.

Наразі, за словами членкині комітету Верховної Ради з питань здоров'я нації, новий штам є більш агресивним і швидше приведе регіон до червоної зони.

Ольга Стефанишина про карантин в Україні: дивіться відео

Нові правила перевезень: коротко

  • Міжобласні поїздки будь-яким видом транспорту з 21 жовтня дозволені тільки тим, хто має паспорт вакцинації, експрес-тест чи ПЛР-тест.
  • Рішення щодо нових правил пасажирських перевезень під час карантину уряд ухвалив ще 11 жовтня.
  • Водночас у Міністерстві охорони здоров'я пояснили, що зміни правил пасажирських перевезень стосуються регіонів жовтої, помаранчевої або червоної зони.