Обидва інфікованих нещодавно приїхали з Нігерії. Департамент охорони здоров'я Оттави займається відстеженням контактних людей.

До теми ЄС опублікував рекомендації країнам через поширення нового штаму Омікрон

Раніше країна запровадила обмеження на поїздки для іноземних громадян, які побували у південноафриканських державах впродовж останніх двох тижнів. Інфікованих пацієнтів одразу ізолювали.

Поширення штаму Омікрон у світі

Раніше Омікрон виявили у ПАР, Ботсвані, Німеччині, Чехії, Італії, Великій Британії, Нідерландах, Бельгії, а також у Гонконгу та Ізраїлі. Зауважимо, що мовиться лише про офіційно підтверджені випадки.

Багато країн вже обмежили авіасполучення з країнами Південної Африки.

Що відомо про новий штам коронавірусу Омікрон

Джерело: BBC

  • На початку тижня штам B.1.1.529 вперше зафіксували вчені з Імперського коледжу Лондона. Невідомий раніше варіант коронавірусу виявили у зразках пацієнтів з ПАР.
  • Омікрон виділяється серед інших тим, що містить понад 50 мутацій. Серед них 32 зміни у спайковому білку SARS-CoV-2.
  • Є побоювання, що цей вірус наразі радикально відрізняється від оригіналу, який з'явився в Ухані. Тобто теоретично вакцини, розроблені на основі вихідного штаму, можуть бути менш ефективними. Але наразі це лише припущення.
  • B.1.1.529 має здібності штамів Дельта та Бета – ухилення від імунітету та швидке поширення. І при цьому він має значно більшу кількість мутацій.