Індійські лікарі помітили незвичні симптоми у пацієнтів, інфікованих Delta-варіантом. За словами лікарів, раніше ці симптоми не спостерігались так часто.

До теми Які медичні засоби можна взяти із собою в літак: правильна аптечка

Шість лікарів, які лікують хворих на коронавірус, повідомили про те, що у хворих часто бувають порушення слуху, важкі розлади шлунка й тромбоутворення, які приводить до гангрени. Медики пов'язують ці симптоми з варіантом Delta.

У деяких пацієнтів розвиваються мікротромби або маленькі згустки крові, настільки серйозні, що призводять до загибелі уражених тканин і розвитку гангрени,
– розповів кардіолог з Мумбаї Ганеш Манудхане.

Він пригадав, що двом його пацієнтам довелося ампутувати пальці й стопи.

Окрім цього, лікарі виявляють тромби в кровоносних судинах, які живлять кишківник, через що пацієнти страждають від болю в животі. Також хворі часто звертаються за медичною допомогою через втрату слуху, набряк шиї та важку форму тонзиліту.

Найбільш тривожний аспект нинішньої епідемії в Індії – це швидкість, з якою вірус поширюється, у тому числі серед дітей,
– зауважив педіатр Четан Мундада.

На початку червня ВООЗ почала маркувати нові штами коронавірусу грецькими літерами, аби не "дискримінувати чи стигматизувати" країни, в яких вони були вперше виявлені.

Нові назви відомих штамів:

  • британський штам – Alpha,
  • південноафриканський – Beta,
  • бразильський – Gamma,
  • індійський – Delta.