Вживання спиртних напоїв пов’язують з підвищеним рівнем холестерину, пише Journal of American Heart Association.

Читайте також: Супрун попередила про небезпеку популярних напоїв влітку

Загалом у дослідження взяли участь понад 5 тисяч американців віком від 18 до 45 років. У вибірку не потрапили ті люди, які мали серцево-судинні хвороби.

Дослідники з'ясували, що серед чоловіків, які зловживають алкоголем, рівень систолічного (верхнього показника) тиску вищий (121,8 мм ртутного стовпчика), ніж у їх однолітків-непитущих (117,5 мм ртутного стовпчика) і тих, хто п'є багато алкоголю від 1 до 12 разів на рік (119 мм ртутного стовпчика).

Ті, хто частіше випивав, відрізнялися підвищеним рівнем холестерину в крові (від 7 до 10 міліграмів на децилітр більше, ніж ті, хто не п’є алкоголь). Вчені не знайшли таку залежність у жінок.

Висновок дослідників такий: зниження частого споживання алкоголю у великих кількостях в молодому віці - хороший спосіб профілактики серцево-судинних захворювань.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.