Документ передбачає введення додаткових обмежень для людей, які не зробили щеплення проти коронавірусу. А також – обов'язкову вакцинацію медпрацівників.

До теми У Франції протестували через обов'язкову вакцинацію: виникли сутички – відео

Ковід-перепустки

Крім цього, планують розширити дію так званих санітарних перепусток для нещеплених. Як повідомили у Le Monde та Le Figaro, політики вирішили, що нові правила щодо пропусків мають запрацювати з 15 вересня, а не 30 серпня, як пропонувалось раніше.

Сенатори вирішили, що перепустки будуть необхідні лише для дорослих. У проєкті закону прибрали згадку про те, що вони знадобляться дітям від 12 років.

Також ухвалили поправку, за якою відвідувати супермаркети та літні тераси закладів харчування можна буде й без документа.

Тим часом через низку змін у проєкті закону, ще потрібно узгодити його остаточний текст, щоб прийти до компромісу. Очікується, що це відбудеться 25 липня.

Протести через вакцинацію у Франції

  • У Франції 24 липня понад 160 тисяч французів вийшли на вулиці десятків міст країни з протестами проти посилення карантинних заходів.
  • Зокрема, виступали проти розширення дії так званих санітарних перепусток, які необхідні нещепленим від коронавірусу жителям Франції.
  • В кінотеатрах, театрах і музеях Франції подібні обмеження діють уже з 21 липня: вхід дозволяється лише щепленим, людям, які перехворіли на COVID-19 або показали негативний тест.
  • Посилені правила діятимуть при режимі надзвичайного стану, у Франції його продовжили до кінця жовтня 2021 року.
  • Від обов'язкового тестування будуть звільнені неповнолітні.