Текст заяви опублікував місцевий сайт 0532. У ній ідеться про те, що реакція місцевих мешканців без сумнівів є ненормальною. Проте – закономірною. Так, депутати зазначають, що страшним і вбивчим вірусом людей залякували протягом багатьох місяців.

Важливо! Гончарук пояснив, чому місце розташування евакуйованих із Китаю тримали в таємниці

Депутати зокрема нарікають, що не було проведено жодної роз’яснювальної роботи. А про фактичне направлення евакуйованих саме у Нові Санжари усі дізналися в останній момент. Зокрема таку заяву робили голова облради Олександр Біленький та голова обласної адміністрації Олег Синєгубов.


Текст звернення Полтавської облради / фото: 0532

Що пропонували депутати?Організацію противірусних заходів назвали катастрофічною. Серед методів вирішення – добудова Полтавського обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру, де будуть облаштовані карантинні бокси. Цей медичний центр розташований у Полтавському районі в селі Супунівка. Від нього до Нових Санжар пів години їзди.

На це потрібно було виділити 300 мільйонів гривень.

Де розташований Полтавський обласний протитуберкульозний диспансер

Під час обговорення пункт щодо виділення коштів вирішили вилучити. На думку депутатів, це могло стати причиною пересмикування та неправильного розуміння ситуації. Мовляв: користуючись нагодою, облрада вирішила попросити грошей з бюджету.

За звернення голосували чотири рази і щоразу не вистачало декількох голосів. Варто зазначити, що серед 84 депутатів голосувало лише близько половини – 42 – 44 депутати. У цілому рішення не схвалили, звернення до Зеленського, Кабміну і Верховної Ради надсилати не будуть.

Що відомо про протести в Нових Санжарах

  • Дізнавшись, що евакуйованих з Уханя везуть саме в Нові Санжари, місцеві мешканці ще з вечора 19 лютого почали влаштовувати масові протести.
  • 20 лютого на місце з'їхалися поліція та Нацгвардія з бронетехнікою.
  • Люди перекривали дороги, палили шини та влаштували сутички з правоохоронцями.
  • Надвечір силовики відтіснили людей, щоб зробити коридор для автобусів з евакуйованими. Зрештою всі 7 автобусів заїхали до медцентру.
  • При цьому місцеві кидали камінням в автобус з вигуками: "Ганьба". Евакуйовані у відповідь показували серця.
  • Поліція затримала 24 людей та відкрила 2 справи за фактом масових заворушень.
  • Постраждали 9 правоохоронців та 1 цивільний.
  • Навколо медзакладу на час перебування там евакуйованих стоятиме подвійне кільце охорони Нацгвардії та поліції.

Дивіться відео сутичок у Нових Санжарах: