Кішки є частими переносниками найпростішого паразита Toxoplasma gondii, який здатний викликати у людини таке захворювання, як токсоплазмоз. Про це йдеться в новому дослідженні, пише Time.

Представники сімейства котячих є кінцевим господарями T. gondii, в кишечнику яких паразит здатний до статевого відтворення.

Незважаючи на те, що T.gondii не спроможна розмножуватися в організмі людини, вона може викликати паразитарне захворювання — токсоплазмоз.

Гостре первинне інфікування токсоплазмозом особливо небезпечне для вагітних жінок і людей з ослабленою імунною системою.

Опублікована в журналі "Дослідження шизофренії" робота демонструє зв'язок між власниками кішки в дитинстві і більш високою поширеністю розвитку психічних розладів в наступні роки.

Дослідження не покладає на T.gondii відповідальність за розвиток захворювання, а тільки встановлює зв'язок між контактом з кішкою та підвищенням ризику виникнення психічних розладів.

Після ретельного аналізу 50 статей, опублікованих у рецензованих медичних журналах, був зроблений висновок, що інфікування T.gondii майже в два рази збільшує шанс на розвиток шизофренії в більш пізньому віці.

При розвитку гострої клінічної картини токсоплазмозу можуть уражатися клітини головного мозку і іноді відзначаються симптоми, які не відрізняються від клінічної картини гострого психозу.

Читайте також: Коти "правлять" людьми: дослідження