Джерело: 24 канал

Наразі дослідники тестують 63 вакцини в клінічних випробуваннях на людях, ще 172 – на доклінічній стадії. Детальніше про кілька основних вакцин від COVID-19 – у матеріалі журналістів.

Зверніть увагу Степанов старається чи бреше: чому українці досі не можуть вакцинуватися проти COVID-19

Співпраця США та Німеччини

Найдієвіша зі створених ін'єкцій від COVID-19 є продукт співпраці фармкомпаній США та Німеччини Pfizer та BioNTech. Її ефективність – 95%.


Захворіло 170 людей з 43 тисяч вакцинованих / Скриншот з відео

З 43 тисяч вакцинованих, 162 людини були із групи плацебо, тобто їм ввели псевдовакцину. В результаті досліджень, захворіло лише 170 людей.

Які побічні ефекти

Не обійшлося без побічних ефектів. Дехто жалівся на:

  • біль у місці щеплення;
  • запаморочення;
  • слабкість;
  • легку алергію;
  • підвищену температуру упродовж кількох годин.

Вакцина потребує дуже низьких температур зберігання – мінус 80 градусів. Водночас як довго зберігається імунітет – наразі точно не відомо.

Особливості Moderna

Ще один препарат із США – Moderna з ефективністю 94,5%. Клінічні дослідження проводили на 30 тисячах людей. Фіктивних вакцин зробили – 90. Заразилося коронавірусом після введення препарату 95 людей.


Після введення Moderna захворіло 95 людей з 30 тисяч / Скриншот з відео

Побічні ефекти

Щодо побічних реакцій, то приблизно 10% вакцинованих відчули втому. Кілька пацієнтів повідомили про параліч лицьового нерва. Втім досі точно не відомо, чи пов'язані ці реакції з компонентами вакцини. Передбачають, що препарат може забезпечити імунітет на 3 місяці. Він також потребує низьких температур для зберігання – мінус 20 градусів.

Вакцина від AstraZeneca

Вакцина, розроблена шведсько-британською компанією AstraZeneca спільно з Оксфордським університетом, ефективна на понад 70%. Участь в дослідженнях взяли 30 тисяч людей.


Ефективність AstraZeneca – 70,4% / Скриншот з відео

Препарат отримав дозвіл на екстрене використання в Великобританії. А от Європейський Союз ухвалити рішення щодо AstraZeneca планує вже 29 січня.

Сумнівна російська "Спутник V"

"Спутник V" – вироблена в Росії вакцина з заявленою ефективністю 92%. Однак такі високі цифри та загалом безпечність препарату у світі ставлять під сумнів.


Від "Спутник V" – 144 побічних ефекти / Скриншот з відео

Вакцина не пройшла третій найважливіший етап клінічних досліджень. Із дослідницьких документів відомо, що 38 добровольців взяли участь у попередніх тестуваннях і через 42 днів з моменту введення вакцини у всіх виявили антитіла до COVID-19.

Побічні ефекти

Водночас зафіксували 144 побічних ефекти, 31 з яких не зникли і на момент закінчення випробувань. Тривалість захисту невідома. Зберігати вакцину можна у звичайних холодильних температурах.

CoronaVac від Sinovac

CoronaVac – вакцина-кандидат від китайської компанії Sinovac. Третій етап клінічних досліджень вакцина проходить у кількох країнах. Результати ефективності дуже відрізняються.


У Бразилії – наймасштабніше дослідження / Скриншот з відео

Наймасштабніше дослідження відбувається у Бразилії в інституті Бутантан за участі 13 тисяч добровольців. Загальна ефективність вакцини становить трохи понад 50%. В інституті відмовилися надавати детальну інформацію про клінічне дослідження, зокрема про віковий склад учасників та побічні ефекти вакцини. Саме цим препаратом планують вакцинувати українців.