Проєкт Постанови за № 4500 зареєстрували у Верховній Раді 16 грудня. Про це йдеться в повідомленні Інформаційного управління ВРУ.

Читайте також В Україні наступного тижня протестують систему запису на вакцинацію проти коронавірусу

Що передбачає законопроєкт

Комітет рекомендував уряду розробити і затвердити пропонований план вакцинації. Також у проєкті йдеться про те, що варто оцінити можливості інфраструктури для зберігання і розвезення вакцин та дозакупити необхідне обладнання.

Співавтор законопроєкту – народна депутатка Ольга Стефанішина (фракція "Голос") зазначила, що попри те, що Україна має досвід масової вакцинації населення, зокрема, від кору, це не можна порівнювати з тим досвідом, який очікує країну наразі.

Це наймасштабніша логістична операція і до неї треба готуватися вже,
– наголосила Стефанішина.

Вакцинація буде добровільною

МОЗ запропонував Комітету до назви плану додати слово "добровільна" і викласти в такій редакції – "Національний план добровільної вакцинації населення України проти COVID-19".

Важливі рекомендації

  • Окрім того, МОЗ запропонував затвердити Національний план на рівні наказу Міністерства охорони здоров'я, а не Кабінету Міністрів.
  • Додати рекомендацію органам місцевого самоврядування оновити шляхом закупівлі належне обладнання для забезпечення холодового ланцюга в пунктах щеплення;
  • Вилучити пункт про створення окремого реєстру вакцинованих осіб.
  • Необхідність комунікації та мотивації населення до проведення вакцинації від COVID-19.