Під час брифінгу 2 квітня міністр охорони здоров'я розповів, що Україна регулярно надсилає за кордон зразки пацієнтів з COVID-19 для виявлення мутацій коронавірусу. Під час останніх досліджень виявилось, що у всіх областях курсує "британський" штам. А у ще двох областях зафіксували "південноафриканський" варіант.

До теми "Південноафриканський" штам COVID-19 вже у 2 областях України, – Степанов

Міністр розповів, що останній штам значно агресивніший. Крім того, що він має менший інкубаційний період, він частіше вражає молодших людей.

Максим Степанов

“Відмінність цього штаму у тому, що він більш агресивний, зменшує до 1-3 днів інкубаційний період, більш заразний, ним інфікується утричі більше людей, аніж попереднім штамом цього вірусу, він вражає більш молоде населення”.

Як захиститися від "південноафриканського" штаму: поради Степанова

  • Дотримуватися маскового режиму,
  • Максимально уникати масового скупчення людей,
  • Мити руки та обробляти їх антисептиком.

Міністр додав, що завдяки суворим карантинним обмеженням на Заході України (де був сплеск COVID-19) вдалося стабілізувати ситуацію.

Максим Степанов

В областях, які першими потрапили до "червоного" рівня епіднебезпеки, це Івано-Франківська, Закарпатська та Чернівецька області, ситуація стабілізувалася, зменшується кількість госпіталізованих людей, як наслідок вивільняються ліжка. На сьогодні показники заповнюваності ліжок з киснем менше або близько 50%. І ситуація щодня покращується”.

Коронавірус в Україні: що варто знати

Джерело: фейсбук Максима Степанова

  • За минулу добу, 1 квітня, в Україні виявили ще 19 893 хворих на коронавірус – це рекордний показник від початку пандемії.
  • Окрім цього, за цей самий період від недуги померла найбільша кількість хворих – 433.
  • Добова кількість госпіталізацій також критична. Всього за день до лікарень потрапили 5 040 інфікованих.
  • Також впродовж 1 квітня проти коронавірусу вакцинували 19 097 людей. Загалом від початку вакцинальної кампанії першу дозу вакцини отримав 267 831 мешканець України. Натомість тільки 2 людини отримали 2 дози препарату, тобто закінчили імунізацію.