Розслідування не виявило зв'язку між смертями щеплених та вакцинацією препаратом AstraZeneca. Але у МОЗ Південної Кореї розслідують ще 3 випадки смертей після вакцинації.

До теми У МОЗ відповіли, чи викликає вакцина Pfizer безпліддя

Чому померли люди

8 загиблих тривалий час мешкали в будинках для літніх людей й мали хронічні хвороби, зокрема: вади серця та діабет. Натомість після вакцинації у них не було жодних алергічних реакцій.

МОЗ Південної Кореї пообіцяло розслідувати кожну смерть після щеплення проти коронавірусу і підкреслило, що вакцина AstraZeneca пройшла всі необхідні клінічні випробування.

Також південнокорейський уряд надаватиме компенсації в розмірі до 430 мільйонів вон (понад 10,5 мільйона гривень) у тому разі, якщо після щеплення проти коронавірусу загине людина або здоров'я вакцинованого зазнає серйозної шкоди.

Що варто знати про вакцину AstraZeneca

Джерело: Serum Institute of India

  • В основі препарату – ослаблена версія вірусу застуди (аденовірусу) шимпанзе. Його модифікували таким чином, аби він був схожим на вірус SARS-CoV-2, але від нього не можна було захворіти.
  • Вакцина стимулює імунну систему виробляти антитіла проти інфекції, налаштовуючи її для атаки справжнього коронавірусного збудника, якщо він потрапить в клітини організму.
  • Середня ефективність препарату проти симпатичних випадків коронавірусу після введення 2 повних доз становить 63,09%. Але разом з тим міжнародні клінічні випробування вакцини Oxford-AstraZeneca показали ефективність вакцини 90% у тому випадку, коли людям вводили половину, а потім повну дозу вакцини.
  • Аналіз результатів програми вакцинації у Великій Британії показує, що вона може суттєво запобігти важкому перебігу хвороби. Ефективність препарату AstraZeneca у контексті розвитку ускладнень наразі вища ніж у Pfizer – 94% проти 85% відповідно.
  • Нещодавно міжнародні дослідження підтвердили високу ефективність вакцини проти коронавірусної інфекції для літніх людей віком від 70 років.


Як записатись на вакцинацію проти коронавірусу в Україні / Інфографіка 24 канал