Про це повідомляє пресслужба МОЗ у фейсбуці.

До теми Коли чекати пік епідемії COVID-19 у Києві: припущення голови ОДА

Не піддавайтеся відчуттю оманливої безпеки, і на період до 24 квітня обмежте свою мобільність, не відвідуйте закладів без нагальної потреби й обов’язково користуйтеся засобами індивідуального захисту,
– йдеться у повідомленні.

Під час робочої поїздки на Тернопільщину Ляшко вже повідомляв, що пік коронавірусу в Україні може настати орієнтовно 14 квітня. Він додав, що це можливо за умови сталої динаміки, яку ми спостерігаємо зараз.

Він наголосив, що превентивні заходи, які уряд прийняв нещодавно, дозволять розтягнути цей пік захворювання.

Якщо буде така динаміка як зараз, коли ми щодня маємо до 30% зростання кількості хворих, то пік захворювання може бути вже 14 квітня,
– сказав Ляшко.

Головний санітарний лікар пояснив, що головне завдання – не допусти піку, а розтягнути у часі процес захворювання для того, щоб система охорони здоров'я без збоїв надавала медичну допомогу усім, хто її потребує.

Він також зазначив, що нині в Україні є достатньо індивідуальних засобів проти коронавірусу, але про це можна говорити лише тоді, коли кожен виконуватиме усі умови карантину.

Коронавірус в Україні: головне

  • Станом на 4 квітня в Україні підтвердили 1096 випадків зараження коронавірусом, 28 людей померли, 23 – одужали.
  • 12 березня уряд запровадив карантин в Україні. Спершу він мав тривати до 3 квітня, однак згодом карантин продовжили до 24 квітня.
  • Верховна Рада 17 березня посилила відповідальність, щоб запобігати випадкам навмисного зараження населення коронавірусом і поширення хвороби. Зокрема, тепер ця стаття ККУ передбачає покарання у вигляді штрафу від 17 до 51 тисячі гривень, а також арешт на пів року, або позбавлення волі до 3 років.
  • Не працюють торгові центри, кафе та ресторани, словом, все, окрім аптек, продуктових магазинів та АЗС.

Яка відповідальність передбачена за порушення карантину
Яка відповідальність передбачена за порушення карантину / Інфографіка 24 каналу

Більше новин, що стосуються лікування, медицини, харчування, здорового способу життя та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.