Про це повідомили начальник Рівненської ОВА Віталій Коваль та гендиректор обласного центру контролю та профілактики хвороб Роман Сафонов під час брифінгу, інформує 24 Канал.

Дивіться також Наскільки ефективна вакцинація проти постковідного синдрому: нові дані

"Це субваріант COVID-штаму "Омікрон", який має назву найяскравішої зірки в північній півкулі. Його вперше виявили у січні 2023 року в Індії, він швидко поширюється світом, наразі саме він переважає в Штатах",
– пояснив Сафонов.

За його словами, цей підвид вірусу відрізняється дещо підвищеним рівнем заразності. Зокрема, вище у 1,2 раза, ніж близький до нього штам "Кракен"

Директор обласного центру контролю та профілактики хвороб заспокоїв, що "причин для паніки немає": цей підвид не є небезпечнішим, ніж попередні штами, а ВООЗ оцінює його серйозність як низьку.

Симптоми нового підвиду коронавірусу

"Арктур" викликає у пацієнтів багато симптомів, притаманних для попередніх варіантів COVID-19: високу температуру, кашель, біль у горлі, м'язову слабкість.

Однак додався новий симптом – сверблячий кон'юнктивіт без гною, але з відчуттям липкості в очах. Раніше таких очних проявів було менше,
– повідомив Сафонов.

В ОВА застерегли, що коронавірус нікуди не зник, а тому варто вакцинуватись, особливо літнім людям. Зокрема, в обласній адміністрації повідомили, що минулого тижня на Рівненщині, в Костопільській громаді зафіксували летальний випадок унаслідок коронавірусної хвороби.