У компанії зазначили: ще не доведено, що смерть могла бути результатом вакцинації. Адже 5 інших людей, що отримали такі ж щеплення, перебували в задовільному стані. Про це мовиться у заяві Pfizer, яку поширили іноземні ЗМІ.

До теми Тромбозу не було: медики назвали попередні причини смерті українця, який вакцинувався Pfizer

Смерть після вакцинації в Україні: заява Pfizer

У компанії, зокрема, висловили співчуття родині померлого українця. Зауважили, що їхні думки – зараз разом із його сім'єю.

Ми дуже серйозно ставимося до побічних ефектів, потенційно пов'язаних із нашою вакциною від COVID-19. Ми відзначаємо, що в цьому випадку причинно-наслідковий зв'язок не встановлено. Серйозні випадки зі здоров'ям і смерть можуть бути не пов'язаними з вакциною,
– заявили у Pfizer.

Там додали, що сьогодні понад 400 мільйонів людей у всьому світі отримали щеплення їхньою вакциною.

"Важливо відзначити, що серйозні побічні ефекти, не пов'язані з вакциною, на жаль, можуть виникати з такою ж швидкістю, як і серед населення в цілому", – резюмували у Pfizer.

Зверніть увагу Понад 2 мільйони імунізованих українців: актуально про компанію вакцинації проти COVID-19

Коротко про смерть вакцинованого українця

  • Трагедія сталася 2 липня. Цього ж дня відповідну інформацію оприлюднило МОЗ.
  • За даними відомства, мобільна бригада вакцинувала пацієнта о 13:45. Протягом однієї години у нього не було жодних симптомів чи нарікань на самопочуття.
  • Вже о 17:00 у чоловіка з'явились скарги на нудоту, втрата свідомості. А о 18:02 медики констатували його смерть.
  • Голова комісії біобезпеки при РНБО Сергій Комісаренко не вважає, що смерть чоловіка не є пов'язаною з американським препаратом. Однак, за його словами, цей випадок приверне увагу світу.
  • Водночас він наголосив: необхідно провести детальне обстеження, а потім визначити причину смерті.
  • Комісаренко додав, що раніше після щеплення препаратом AstraZeneca фіксували "два випадки тромбозу на мільйон". Натомість у Pfizer "цей відсоток був іще нижчим".


Відомі вакцини проти коронавірусу: порівняння / Джерело: ВООЗ / Інфографіка 24 каналу