Національний інститут охорони здоров'я Перу у п'ятницю 11 грудня заявив, що вирішив перервати дослідження після того, як в одного з волонтерів з'явилися неврологічні симптоми, повідомляє MedicalXpress.

До теми В Німеччині розпочнуть вакцинацію у кінці грудня

У повідомленні йдеться, що ці симптоми подібні до синдрому Гієна-Барре.

Синдром Гієна-Барре – що це?
Рідкісне захворювання, яке проявляється ослабленням м'язів рух рук і ніг, порушенням чутливості або паралічем.

Клінічні випробування вакцини Sinopharm у Перу мали завершитись цього тижня після тестування близько 12 000 людей.

Результати дослідження стануть відомі у першій половині 2021 року. Якщо вакцина виправдає сподівання, влада Перу закупить до 20 мільйонів доз для щеплення двох третин населення.

Ситуація з коронавірусом у Перу

У Перу один із найвищих у світі показників смертності на душу населення від коронавірусу. Станом на 14 грудня хворобу виявили у 981 тисяч людей. 36 544 з них пішли з життя внаслідок ускладнень, спричинених COVID-19.

Пандемія сильно вдарила по економіці південноамериканської країни. У другому кварталі 2020 року ВВП впало більш ніж на 30%.

Що відомо про вакцину проти коронавірусу від компанії Sinopharm

  • Це інактивована вакцина, тобто створена на основі вбитого вірусу.
  • Фінальну фазу тестування вченим довелося проводити в ОАЕ, оскільки на момент досліджень епідемія коронавірусу в Китаї була під повним контролем, тож оцінити ефективність вакцини було складно.
  • Ефективність вакцини оцінюється в 86%.
  • Загалом вакциною від Sinopharm у рамках випробувань щепилося вже 60 000 людей по всьому світу, зокрема в Аргентині, Єгипті, Йорданії, Росії та Саудівській Аравії.