Згідно з даними статистики, зараз в Україні 12 мільйонів людей, які знають про діагноз, страждають на гіпертонічну хворобу. Ще близько 4 мільйонів про неї не здогадуються, повідомляє ТСН.

Читайте також: Найвбивчіші захворювання у світі: ТОП-5 міфів про хвороби серця

Патологія дуже сильно молодшає. Пацієнти, які перенесли інфаркт, у нашій практиці – вже у 21, 25, 27 років. Є пацієнти, вже простентовані у 32 роки (мають у судинах стенти для їхнього розширення, – "24"),
– зазначила лікар-кардіолог Валентина Шаповалова.

Потенційні пацієнти сьогодні – це чоловіки 40-45 років та жінки 45-50 років. Шансів отримати інфаркт додають нерегулярне харчування, надмірне споживання солі, малорухомий спосіб життя, куріння та зловживання алкоголем, недосипання, хронічна втома та ожиріння.

Лікарі наголошують, якщо є підозра на погіршення самопочуття – головний біль, артеріальний тиск протягом двох тижнів – слід піти на огляд в медичний заклад.

Більше новин, що стосуються лікування різноманітних захворювань, медицини в Україні, здорового способу життя та харчування, вагітності та пологів, відкриттів у сфері медицини та багато іншого – читайте у розділі Здоров'я.