У 2021 році коронавірус точно не закінчиться. Світові необхідна загальна світова стратегія профілактики та лікування.

До теми Вперше за кілька місяців в Україні виявили понад 2 тисячі COVID-хворих за добу

Ігор Кузін

“Це (пандемія – 24 канал) буде тривати принаймні ще кілька років. Від двох до п'яти. Поки не з'явиться якась загальна світова стратегія профілактики у вигляді або універсального щеплення, або лікування”.

Коронавірус швидко мутує, а кожного місяця людство може стикатися з новими штамами. Але Кузін зауважив, що наука не стоїть на місці, а нові вакцини з'являються.

При цьому у більшості європейських країн вже фіксують нові спалахи COVID-19. Рано чи пізно з третім спалахом стикнеться й Україна. За словами Кузіна, орієнтовно це станеться не раніше листопада.

Чи на довго з нами маски

На думку головного санітарного лікаря, маски залишаться з нами ще надовго. Можливо, що до останніх днів подолання пандемії у світі.

Ігор Кузін

“Маски є доволі ефективним профілактичним засобом до всієї групи гострих респіраторних вірусних інфекцій. Маски рекомендовані у закритих приміщеннях і навіть для вакцинованих людей. Це простий та ефективний механізм захисту. Взимку вони захищають і від грипу”.

Статистика захворюваності у світі станом на 27 серпня

Джерело: Університет Гопкінса

  • Від початку пандемії по всьому світу зафіксували понад 214,6 мільйонів випадків коронавірусу.
  • Загалом через коронавірус з життя пішли щонайменше 4,4 мільйона людей. При цьому у ВООЗ вважають, що цифри можуть бути заниженими, оскільки у багатьох країнах тестування на досить низьких рівнях.
  • Найбільше інфікованих зареєстрували у США – загалом там виявили понад 38,3 мільйонів хворих на COVID-19, більш ніж 633,5 тисяч з яких померли.
  • Наступними за кількістю виявлених хворих ідуть Іран, Індія, Бразилія та Велика Британія.